Kadıköy Mah. Turan Güneş Cad. No.156 Kocaeli / İzmit
5389420608
bilgi@pisosyal.com

Medya İletişim Ajansı

PiSosyal Marka Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı.Yakın zamanda bu gerçekle yüzleşip profesyonel desteğe ihtiyacı olan misafirlerimiz. Zamanı geçmiş reklam anlayaşında şuan ki durağımız sosyal medya yönetimi.

İlerleyen ve hızla geçen zaman içerisinde tüm sektörelerde vazgeçilemeyecek tek unsur olan. Reklamı gelin PiSosyalden profesyonel sosyal medya danışmanlığı alarak farkı yaşayın. Sosyal medya danışmanlığı. adına verdiğimiz bu hizmet firmanızın kurumsallaşması adına ilk adım olsun. Kemik bir görüntünüz oluşmadan gelin PiSosyal dostlarımıza yardımcı olsun.

Böylelikle sosyal medya hesaplarını en baştan inşa edip,web sitelerinizi kuralım.İzmit Seo ayarlarınızı düzeltelim. Beraber Google ı anlayalım.

Fotoğraflarını profesyonel şekilde çekelim dizaynlarınızı eşsiz şekilde yapalım. Tüm bunların üzerine size en uygun ve en profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmetini sunalım.

-Hedef kitlenin belirlenmesi: İlk etapta tam olarak ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlenmeniz gerekmektedir. Ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin yaş aralığını, cinsiyetini, tam olarak nelerden hoşlandığını ve ilgi alanlarını tam olarak bilmelisiniz.

-İçeriklerin yönetimi: Sosyal medya hesaplarınızı etkin bir şekilde yöneterek arama motorları üzerinde bir tık yukarıya çıkabilirsiniz. Markanıza ait olan fotoğrafları en iyi şekilde paylaşmalısınız. İçerik yönetiminden vazgeçmemeniz çok önemlidir.

-Rakip analizi: Sosyal medyada en önemli unsurlar arasında rakiplerinizin analizini yapmakta yer almaktadır. Rakiplerinizin nasıl paylaşım yaptığını ve nasıl bir yol izlediğini iyi takip etmelisiniz.

Reklamları kullanın: Birçok sosyal medya ağında reklam özelliği yer almaktadır. Markanıza ait olan ürünlerin reklamlarını yaparak daha fazla ön plana çıkarabilir ve daha fazla kişinin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinize Ulaşın

İnternet dünyasının arka sokaklarında kaybolan bir web sitesi yerine işlek bir cadde müşterilerine ulaşan bir web sitesi düşünün. Google’da sizlerin sunduğu ürün veya hizmetleri arayan kişiler bulunuyor. Web sitenizi dilerseniz Google reklam hizmetimizle sizlerin ürün yada hizmetinizi internette arayanlarla buluşturabiliriz.

Reklam hizmetlerizimiz;

Sosyal medya yönetim

Sosyal Medya ve Google

Web Tasarım

Grafik Tasarım

Reklam Stratejileri

Matbaa

 

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya; bireylerin ya da firmaların hedef kitlesine, internet üzerinde farklı tarzlarda yer alan platformlardır. Bu platformlara sosyal medya denmiştir. Bu işi profesyonel yapanlarada sosyal medya danışmanı denmektedir. Günümüzde yaklaşık 100 kişinin 73 ü sosyal medya kullanıcıdır. Marka ya da kişi, amatör olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de sosyal medya üzerinden kendisini, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Sosyal medyanın kullanıcı haline dönüşüyor. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Sosyal medya daha farklıdır. Çünkü;

  1. Bu sosyal medya mecraları daha fazla erişilebilir durumdadır.  Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
  2. Geleneksel medya, sosyal medya nın aksine ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
  3. Sosyal medya tamamen esnektir. Sosyal medyanın bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni sosyal medya da herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Birçok sosyal medya platformunda uygulanabilen, bütçelerine müdahale edilebilen, platforma belirli bir ücret ödenerek sosyal medya üzerinden daha fazla kişiye erişim sağlanan reklam modelleridir. Oldukça düşük maliyetlidir ve reklam amacına ulaşmadan ücret ödenmez. Sosyal medya üzerinden Çok iyi hedef kitle belirlemesi yapılabilir. Örneğin sadece çocuğu olan ailelere ya da sadece iPhone kullanan kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Sosyal medya analizler size bu sonucu çıkartır. Bu da sizi gereksiz harcama yapmadan en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya reklam modelleri, doğru uygulandığında çok uygun bütçelerle oldukça fazla fayda sağlayabilir sosyal medya reklam modelleri. Ancak amatör avranarak eldeki paradan da olmak mümkündür. Geleneksel medyaya göre sayılamayacak kadar çok avantajı vardır.  Bunları profesyonel olarak Sosyal medya ajansları, Sosyal medya danışmanlığı şeklinde sosyal medya reklamlarını kullanarak yapmaktadır.

Çünkü artık insanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. En başta sizi en samimi bulduğu Sosyal Medya da arar. Sizinle etkileşime geçer. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Sosyal medya butonlarınıza tıklıyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

PİSOSYAL Sosyal Medyada Sizin İçin Ne Yapar?

İçerik Yönetimi

Sürekli canlı kalan sosyal medyanın uygun bir şekilde düzenli beslenmesi gereklidir. Markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiriz. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlar sosyal medya yeniliklerini yakalarız.Profesyonel sosyal medya danışmanı ünvanını yerine getiririz.

Moderasyon

Sosyal medya hesaplarımız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır. Bu şekilde müşteri memnuniyeti sağlamak marka itibarı açısından oldukça önemlidir.Sosyal medyada kurumsal kimliği sizin için sağlarız.

Sosyal Medya Takibi

Siz sosyal medyada olmasanız dahi insanlar markanız hakkında sosyal medyada konuşur! Bilinçli yada bilinçsiz sosyal medya reklamınız sizin kontrolünüzden çıkar. Ya da sosyal medyada yer alsanız da doğrudan sizinle iletişime geçmeyebilirler. Bu da kontrolümüz dışında olduğundan fark etmeden çığ gibi büyüyebilir. Bu yüzden sosyal medyayı uygun programlarla takip etmek önemlidir.

Online İtibar ve Kriz Yönetimi

Markanızla ilgili oluşabilecek krizleri önceden tahmin eder, araştırır senaryoları çıkartır. Olası sosyal medya ve dijital sorunlara karşı önlemler düşünür. Sonradan bu senaryolara uygun önlemler alır. Yaptığımız sosyal medya takibi sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır krize sebep olabilecek konular belirlenir. Yayılım sağlanmadan önlem alınır ve krizin oluşmaması sağlanır.

Dijital PR

Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız bir bütünlük sağlanarak yönetilir. Sosyal medya bağlantılarınız aktif olarak değerlendirilir. Seo’ya uygun metinler ve görseller seçerek marka hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda organik olarak çıkması sağlanır. Sosyal medya pazarlaması için bu oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital ekosistemde, kullanıcılar markalarla etkin olarak iletişim halindeler. Kontrolsüz yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Türkiye’de ve dünyada sık rastlanan kriz vakaları, markalar için sosyal medya yönetiminin ciddi bir fırsat ve hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.

PiSosyal, krizleri fırsata çevirmekteki ustalığı ile sosyal medya alanındaki tecrübesi sayesinde sektördeki lider firma olma amacı ile yola çıkmış. Farklı içerik ve reklam stratejileri ile yapılandırdığı işletme sayfalarının diğer firmalardan çok daha önde ve farklı bir yerde konumlanmasını sağlar.